Balık Yağı Vücut Geliştirme Yöntemleri
15 Mayıs 2024

Balık Yağı Vücut Geliştirme Yöntemleri

Balık yağı vücut geliştirme; Balık yağı içinde barındırdığı yüksek miktarda omega-3 nedeniyle birçok kalp hastalığı, şeker hastalığı, yüksek tansiyon ve kanser gibi hastalıkların önlenmesinde çok büyük bir rol oynamaktadır. Yapılan araştırmalar sonucu düzenli olarak balık yağı tüketen kişilerin kalp krizi riskini önemli bir oranda azalttığını göstermektedir. Balık yağı astım ve solunum rahatsızlıklarının iyileşmesine de yardımcı olmaktadır. Balık yağının bünyesinde EPA ve DHA yardımıyla böbrek hastalıklarının tedavisinde ya da önlenmesinde de önemli bir rolü vardır.

Balık yağının spor yapan kişilere faydaları nelerdir?

Balık yağı kemik ve eklem sağlığının korunmasında çok etkilidir. Spor yapan ya da yapmayan kişilerde oluşacak kemik ve eklem ağrılarının giderilmesinde yardımcı olmaktadır. Bunun yanı sıra vücuttaki açlık ve metabolizma düzenleyici hormonlardan biri olan leptin seviyesini dengeler. Bundan dolayı iştahımızın kontrol edilmesinde büyük rolü vardır. Yapılan araştırmalar sonucunda doğru, planlı ve düzenli bir beslenme şeklinin yanında düzenli bir şekilde balık yağı tüketen kişilerin vücutlarındaki yağ oranlarında önemli miktarda düşüş olmaktadır. Balık yağının yağ yakımına yardımcı olma özelliği sayesinde kilo vermeye yardımcı bir besin olmaktadır.

Balık yağının kaslar üzerindeki etkisi

Kas yapmanın formülü (Kas sentezi- kas bozulması=yağsız kas kitlesidir.) EPA ve DHA da kas oluşumunu hızlandırdığı ve kas bozulmasını engeller. Bundan dolayı balık yağı kas geliştirme ve vücut geliştirmede büyük bir destek olacaktır. Aynı zamanda insülin fonksiyonlarını düzenlemektedir. Glikoz ve yağ asitlerinin hücrelere girişini arttırarak genel fiziksel görünümü düzeltir. Egzersizler sırasında kaslara daha fazla enerji ulaşmasını sağlar.

Balık yağı kullanan kişilerde insülin ve aminoasit sayılarında artış olmaktadır. Bu artış daha hızlı kas geliştirmek demektir. Ayrıca kas hücrelerini de büyütmektedir. Düzenli balık yağı kullanım sonucunda sağlıklı kaslara sahip olabilir ve vücut geliştirebilirsiniz.

Vücut geliştirmek için ne kadar balık yağı kullanmak gerekir?

Spor yapan kişilerin diyet listelerinde omega-3 kaynağı bir gıda yok ise mutlaka takviye olarak balık yağı tabletlerine başvurmaları gerekmektedir. Yapılan araştırmalar sonucu spor yapan bir insanın, spor yapmayan bir insana göre omega-3 ihtiyacı tam iki katı olmaktadır.

Omega-3 takviyesi tablet kullanarak spor sonrası daha hızlı iyileşip, daha hızlı kaslarınızı geliştirebilirsiniz. Balık yağı vücuttaki yağ oranını azaltarak kas oranını çoğaltmaktadır. Bu da vücut kas kitlesini yükseltmektedir. Vücut geliştirmek istiyorsanız düzenli olarak her gün iki tablet balık yağı kullanmanız gerekmektedir.

Balık yağı ile vücut geliştirme için belirli bir beslenme düzeni olmayan spor yapan bir kişinin bu durumda bir tabletin bir gram olduğunu düşünürsek günde iki tablet omega 3 kullanmasının normal olduğu söylenebilir. Bu tabletleri kullanmadan önce mutlaka bir Uzman doktora başvurun. Aksi halde bilinçsiz olan kullanımlar sonucunda sağlığınızda ciddi problemler oluşabilir.

Balık Yağı Vücut Geliştirme Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Vücut Geliştirme Beslenme

Vücut Geliştirme Beslenme

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Vücut Geliştirme Sırları Nelerdir?

Vücut Geliştirme Sırları Nelerdir?

1 Yılda Vücut Geliştirme Programı

1 Yılda Vücut Geliştirme Programı

Vücut Geliştirme Sporu

Vücut Geliştirme Sporu

Erkek Vücut Geliştirme Egzersizleri

Erkek Vücut Geliştirme Egzersizleri

Zayıflar İçin Vücut Geliştirme Programı

Zayıflar İçin Vücut Geliştirme Programı

Güncel

Vücut Geliştirme Teknikleri Nelerdir?

Vücut Geliştirme Teknikleri Nelerdir?

Güncel

Balık Yağı Vücut Geliştirme Yöntemleri

Balık Yağı Vücut Geliştirme Yöntemleri

Güncel

Body Vücut Geliştirme

Body Vücut Geliştirme