Fitness Vücut Geliştirme Programı
15 Mayıs 2024

Fitness Vücut Geliştirme Programı

Fitness vücut geliştirme, İnsanoğlu yaşamı boyunca fit ve sağlıklı bir vücuda sahip olmak ister. Ancak en önemli olan fitness vücut geliştirme yöntemlerini gerçekleştirebilmek için birer adım atmış olmaktadır. Bu programı uygulamadan evvel kişinin kendini hazır hissetmelidir. Organize bir şekilde çalışması gereklidir. Kişi fit bir vücuda sahip olabilmek için fitness vücut geliştirme programını uygulamadır. Programın yanı sıra sağlıklı ve dengeli beslenerek, yediklerine dikkat etmelidir. Fitness vücut geliştirme ile ilgili yöntemler aşağıdaki gibidir.

Fitness vücut geliştirme programında cardio egzersizi: Cardionun içerisinde bisiklet sürmek, ip atlamak, yürüyüş yapmak, yüzmek gibi efor gerektiren egzersizler bulunur. Özellikle cardionun kilo vermek ve fit bir yapıya sahip olabilmek için önemli bir yeri bulunmaktadır. Kişinin uygulayacağı yarım saatlik düzenli cardio ile diyet programı sayesinde yağ yakımı oldukça hızlanmaktadır. Bu sayede fit yapıya rahatlıkla kavuşulur. Cardio egzersizlerinin içerisinde koşmak en etkili olanıdır. Koşmanın yanı sıra hızlı yürüyüşlerde yapılabilir. Kesinlikle koşuyu aynı tempo olarak uygulamayın. Günlük 1 tur yürüyorsanız 2 tur gibi de koşunuz. Bu şekilde yağ yakımı daha olur.

Fitness vücut geliştirme programında squat egzersizi: Squat egzersizi çoğunlukla bayanlara tavsiye edilmektedir. Bu egzersizi erkekler üzerinde de oldukça etkilidir. Cardio gibi squat egzersizini de düzenli olarak uygularsınız etki etmektedir. Bu egzersiz ile basen ve kalçada bulunan yağların çabuk yakılmasını sağlanır. Ayrıca bacak kaslarının en fazla çalıştıran egzersizdir. Squat egzersizi kas kütlerinin çalışmasını sağlayarak, vücuttaki kan dolaşımında artış ve nabzın hızlanmasını sağlamaktadır. Bu şekilde yağ yakımında artış olduğu gibi daha çabuk kilo verimi sağlanır. Bayanların en sorunlarından biri olan selüliten düzenli olarak squat hareketi yaparak kurtulmak mümkündür.

Fitness vücut geliştirme hafif ağırlıkla çalışma: Fitness ile vücudunu geliştirmek isteyenler basit egzersizler ve hafif olan ağırlıklar ile çalışması gereklidir. Çoğunlukla fitness egzersizin de kullanılan alet dumbelldir. Dumbelldir ile çalışmaya başladığınızda ilk haftalarda ağrı olması normaldir. Bu olay kişinin doğru bir yolda olduğunu gösterir. Program içerİsinde bulunan hareketlere başlamadan evvel 15 dakika gibi ısınma hareketlerinin uygulanması gerekir. Bunun dışında ağırlık programınız bittikten sonra ağrıları azaltmak için ılık bir duş alınabilir. Özellikle uygulanan her egzersiz sonrasında alışkanlık haline de getirilmelidir.

Fitness vücut geliştirme bölgesel hareketler uygulama: bu egzersizde kas yapma ya da bazı kısımları eritmek için bağımsız olarak çalışılır. Bayanların büyük sorunlarından biri olan kalça ve basen eritme gibi hareketler. Ayrıca bel veya bel etrafındaki yağlardan kurtulmak içinde bel egzersizleri uygulanmalıdır.

Fitness vücut geliştirmede antrenman süreleri

Süre çok önemidir. Antrenman programında verimli olan süre 40-60 dakika civarında çalışılan süredir. Antrenman sonrasında cardio egzersizi yapan kişiler dakikayı 10-15 dakika gibi uzatabilir. Eğer süre daha da uzatılır ise kaslar için yıkım olabilir. Kas yıkımı ise vücudun egzersize tepki vermemesidir.

Fitness Vücut Geliştirme Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

İlginizi Çekebilir

Haber Bülteni

Güncel

Üst Vücut Geliştirme Hareketleri

Üst Vücut Geliştirme Hareketleri

Güncel

4 Ayda Vücut Geliştirme Yöntemleri

4 Ayda Vücut Geliştirme Yöntemleri

Güncel

Erkek Vücut Geliştirme Egzersizleri

Erkek Vücut Geliştirme Egzersizleri

Proteinsiz Vücut Geliştirme Nasıl Olur?

Proteinsiz Vücut Geliştirme Nasıl Olur?

1 Ayda Vücut Geliştirme Egzersizleri

1 Ayda Vücut Geliştirme Egzersizleri

Body Vücut Geliştirme

Body Vücut Geliştirme

Vücut Geliştirme Hareketleri Nelerdir?

Vücut Geliştirme Hareketleri Nelerdir?

Kadın Vücut Geliştirme Hareketleri

Kadın Vücut Geliştirme Hareketleri

Vücut Geliştirme Sporu

Vücut Geliştirme Sporu