Vücut Geliştirme Kürleri Nelerdir?
15 Mayıs 2024

Vücut Geliştirme Kürleri Nelerdir?

Vücut geliştirme kürleri, vücut geliştirme ve beslenme konusunda günümüzde insanlar sağlıklı yaşam için daha bilinçli davranmaktadırlar. Yaşam kalitesini olumsuz yönde etkileyebilecek ve sağlığımızı tehdit edecek gıdalardan uzak durmamız gerekir. Besinlerin yağ oranlarına dikkat ederek tüketen kişiler, doğru beslenme alışkanlığı kazanıp, sağlıklı yaşamak adına oldukça olumlu adımlar atılmış olur. Diğer spor dallarında olduğu gibi vücut geliştirmede de sağlıklı beslenme karşımıza çıkmaktadır. Belli bir spor yapan kişiler doğru beslenme ile birleştirdikleri zaman daha verimli sonuç almaktadırlar.

Vücut geliştirme kürlerinde, beslenmede çok çeşitli yaklaşımlar bulunmaktadır. Vücut geliştirmek için kasların gelişimi için ihtiyaç olan tüm besinlerin doğru miktarda ve doğru zamanda alınması gerekir. Antrenmandan sonra kaslar bol miktarda proteine ihtiyaç duymaktadır. Protein ihtiyacının karşılanmaması durumunda kasların zayıf düşmesine sebep olmaktadır. Vücut geliştirme esnasında beslenme konusuna çok büyük özen gösterilmeli ve tüm besinlerin ne zaman ve ne miktarda alınması gerekliliğinin tespit edilmesi gerekir. Vücut geliştirme sırasında mutlaka bir program belirlenmesi gerekir. Programların belirlenmesi için mutlaka püf noktalar bulunmaktadır.

Vücut geliştirme kürleri

Kür süresi 4 veya 6 haftadır. Bu süre içerisinde Whey Protein, Weight Gainer, Glutamine, Tribulus kürü kullanılmaktadır. Özellikle hacim ve kilogram almak isteyenler için çok uygun bir kürdür.

Whey Protein, Weight Gainer, Glutamine, Arginin kürüde 4 veya 6 hafta kullanılmaktadır. Bu kür sayesinde hem kilogram hem de kas kütlesini arttırmak için uygulanmaktadır. Bir gün boyunca günlük protein ihtiyacının yarısı Whey Protein, 1 veya 2 porsiyon Weight Gainer, 10 gram Creatine, 10 gram Glutamine, 10 gram Arginin uygulanmaktadır.

Vücut geliştirme kürleri arasında Whey Protein, Weight Gainer, Glutamine, Nitric Oxide kürü de bulunmaktadır. Bu kür sayesinde kas kitlesi vücutta artmış olur. Bir gün boyunca, günlük protein ihtiyacının yarısı Whey Protein, 10 gram Creatine, 10 gram Glutamin alınmalıdır. Sabah ve antrenmandan önce Nitric Oxide alınması gerekir.

Whey Protein, Amino Asit, Creatine, Glutamine, Arginin, Ornitin, Tribulus kürü 4 veya 6 hafta uygulanmalıdır. Bu kür sayesinde vücutta kas kitlesi arttırılmış olur. Vücudun günlük protein ihtiyacının yarısı Whey Protein sayesinde alınmış olur. Antrenman öncesi ve sonrası amino asit alınmalı, 10 gram Creatine, 10 gram Glutamin, 10 gram Arginin, 10 gram Ornitin alınması gerekir. Her sabah ve antrenmandan önce Tribulus alınarak kür tamamlanır.

Vücut Geliştirme Kürleri Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Vücut Geliştirme Kilo Alma

Vücut Geliştirme Kilo Alma

İlginizi Çekebilir

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Vücut Geliştirme Kahvaltı

Vücut Geliştirme Kahvaltı

4 Ayda Vücut Geliştirme Yöntemleri

4 Ayda Vücut Geliştirme Yöntemleri

Evde Aletsiz Vücut Geliştirme

Evde Aletsiz Vücut Geliştirme

Yeni Başlayanlar İçin Vücut Geliştirme Programı

Yeni Başlayanlar İçin Vücut Geliştirme Programı

Doğal Vücut Geliştirme Hareketleri

Doğal Vücut Geliştirme Hareketleri